Film „W jego oczach” – DKF „Oblicza Różnorodności” 2020

This event has expired

WSTĘP WOLNY!

14 października zapraszamy do Surowca przy ul. Ruskiej 46a na specjalny seans w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Oblicza Różnorodności”. Zaczynamy o godzinie 19:00.

Dyskusyjny Klub Filmowy „Oblicza Różnorodności” to cykl spotkań dla mieszkańców i mieszkanek Wrocławia w ramach których prezentowane są filmy fabularne o tematyce równości, różnorodności, uprzedzeń i wykluczenia. Projekcje filmów dotykających różnych problemów społecznych są połączone z moderowaną dyskusją na tematy poruszone w filmie.

„”W jego oczach” opowiada historię pierwszej miłości niewidomego nastolatka, zakochanego w szkolnym koledze. Leonardo jest niewidomym nastolatkiem, który chciałby uniezależnić się od swojej nadopiekuńczej mamy. Planuje wyjechać na semestr do zagranicznej szkoły, co nie do końca podoba się jego przyjaciółce Giovanie. Kiedy w klasie pojawia się nowy uczeń Gabriel, Leonardo doświadcza uczucia, które każe mu przemyśleć jeszcze raz plany związane z wyjazdem. Światowa premiera filmu odbyła się 10 lutego 2014 w trakcie 64. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. W Polsce obraz po raz pierwszy zaprezentowany został 7 sierpnia 2014, podczas Two Riversides Film and Art Festival w Kazimierzu Dolnym. 29 sierpnia 2014 roku odbyła się komercyjna polska premiera projektu. W jego oczach zebrał pozytywne recenzje krytyków oraz został wyróżniony nagrodami filmowymi, między innymi w Berlinie.””
Opis: filmweb.pl

Film zostanie wyświetlony w języku polskim.

Projekt „Kultura w służbie dialogu 2” jest współfinansowany z budżetu Gminy Wrocław

Skip to content