10. Żywa Biblioteka / Human Library w Wałbrzychu

This event has expired

Żywa Biblioteka to międzynarodowy projekt edukacyjny, który umożliwia wszystkim chętnym nieformalny osobisty kontakt z osobami reprezentującymi grupy społeczne obarczone stereotypami oraz zagrożone wykluczeniem i dyskryminacją. Zainicjowany w 2000 r. w Danii obecnie jest realizowany w ponad 80 krajach na całym świecie. Został uznany przez Radę Europy za oficjalną metodę edukacji o prawach człowieka. Główną ideą projektu jest propagowanie wartości takich jak otwartość, szacunek i różnorodność.

Żywe Książki to osoby reprezentujące grupy społeczne zagrożone dyskryminacją i wykluczeniem ze względu na m.in. następujące cechy: pochodzenie narodowe i etniczne, kolor skóry, orientację seksualną, tożsamość płciową, religię/wyznanie, niepełnosprawność, trudną przeszłość (uzależnienia, pobyt w więzieniu, bezdomność), wygląd zewnętrzny, światopogląd itp.

Już 4 i 5 czerwca zapraszamy na jubileuszową 10. Żywą Bibliotekę w Wałbrzychu. W październiku 2019 odwiedziło nas 283 Czytelników i Czytelniczek. Mamy nadzieję, że podczas tej jubileuszowej edycji znów pozwolicie nam pobić ten niesamowity rekord.

Tradycyjnie spotkamy się w Zespole Szkół Politechnicznych „Energetyk” w Wałbrzychu przy Al Wyzwolenia 5.

Żywa Biblioteka jest organizowana w ramach projektu „Żywa Biblioteka – nowa perspektywa rozwoju” wspieranego przez Fundusz Obywatelski zarządzany przez Fundację dla Polski.

Daj się zaprosić na rozmowę!… I nie oceniaj Książki po okładce!

Skip to content