Kierunek => Akceptacja – edukacja seksualna rodziców/prawnych opiekunów

Warsztat „Seksualność i co dalej? – Jak i kiedy rozmawiać z dzieckiem o seksie”

Chcesz się dowiedzieć, jakie czynniki wpływają na rozwój i kształtowanie się seksualności Twojego dziecka? Masz trudności z podejmowaniem tematów związanych z seksualnością? Nie wiesz jak rozmawiać z dzieckiem o seksie? Zastanawiasz się co decyduje o orientacji psychoseksualnej oraz tożsamości płciowej?

Zapraszamy wszystkich chętnych rodziców i prawnych opiekunów dzieci i młodzieży z terenu województwa dolnośląskiego na bezpłatny Warsztat „Seksualność i co dalej? – Jak i kiedy rozmawiać z dzieckiem o seksie”.

Podczas zajęć przedstawimy m.in.:
– jak swobodnie rozmawiać z dzieckiem o seksualności językiem dostosowanym do jego rozwoju;
– jak rozmawiać z nastolatkami na temat seksualności (o dojrzewaniu, przyjaźni, miłości, cielesności, rodzicielstwie, jak również o tolerancji i zrozumieniu dla drugiego człowieka);
– poszczególne etapy rozwojowe dzieci i młodzieży;
– czym jest asertywność seksualna;
– w jaki sposób mówić o pornografii oraz jak ustrzec dzieci przed cyberprzemocą;
– pojęcie tożsamości seksualnej oraz orientacji psychoseksualnej.

TERMINY WARSZTATÓW:
– 19 marca 2022 (sobota)
– 29 maja 2022 (niedziela)
– najbliższe planowane terminy warsztatów – jesień 2022.

GODZINA:  9.00 – 16.00.

MIEJSCE: województwo dolnośląskie (dokładne miejsce zostanie podane osobom zakwalifikowanym).

Do udziału w warsztacie zapraszamy rodziców i opiekunów prawnych dzieci i młodzieży z terenu województwa dolnośląskiego.

UWAGA! W pierwszej kolejności przyjmowane są osoby z miejscowości poniżej 100 tys. mieszkańców.

Każda osoba uczestnicząca w warsztacie otrzyma:
– materiały merytoryczne w formie papierowej;
– edukacyjną książkę;
– poczęstunek kawowy i ciepły posiłek podczas zajęć;
– zaświadczenie o ukończeniu warsztatu.

Uczestnictwo w warsztacie jest bezpłatne. Osoby uczestniczące we własnym zakresie pokrywają koszty dojazdu.

Osoby prowadzące:

Klaudia Grzyb i Maja Jakóbczyk (ciao.wro) –  psycholożki, edukatorki seksualne oraz seksuolożki w trakcie studiów podyplomowych seksuologia praktyczna. Ukończyły psychologię o specjalności klinicznej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym we Wrocławiu. Prowadzą zajęcia z edukacji seksualnej oraz psychoedukację dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz specjalistów. Współpracują z wieloma organizacjami pozarządowymi oraz fundacjami (Kultura Równości, Sieć Przyjaciół Zdrowia Psychicznego, Różowa Skrzyneczka). Swoje doświadczenie zdobywały we Wrocławskim Centrum Opieki i Wychowania, Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego, Fundacji Salida. Regularnie pogłębiają swoją wiedzę poprzez uczestniczenie w szkoleniach (między innymi: SAR: Sexual Attitude Reassessment and Restructuring, Konsensualna niemonogamia w pracy pomocowej oraz Pomoc psychologiczna osobom transpłciowym). Tworzą wspólną przestrzeń, aby dzielić się z ludźmi rzetelną wiedzą i spostrzeżeniami.

Warsztat jest organizowany w ramach projektu „Inkluzywny Dolny Śląsk – kompleksowe wsparcie społeczności LGBT+” finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Szczegółowych informacji udziela:
Maja Jakóbczyk
tel. 787 607 785
e-mail: mj.jakobczyk@gmail.com

Skip to content