Oleśnica: Film „Samotny mężczyzna” – DKF Oblicza Różnorodności Lokalnie – Sekcja LGBTQ+

Oleśnica: Film „Samotny mężczyzna” – DKF Oblicza Różnorodności Lokalnie – Sekcja LGBTQ+

Dyskusyjny Klub Filmowy „Oblicza Różnorodności” to cykl spotkań, w ramach których prezentowane są filmy fabularne o tematyce równości, różnorodności, uprzedzeń i wykluczenia. Projekcje filmów dotykających różnych problemów społecznych są połączone z moderowaną dyskusją na tematy poruszone w filmie.

Dzięki uzyskanemu grantowi od Funduszu dla Odmiany realizujemy w różnych miejscowościach Dolnego Śląska specjalną edycję DKF związaną ze społecznością LGBTQ+.

Celem projektu jest dotarcie do społeczności lokalnych Dolnego Śląska i poprzez szerszy dostęp do filmów z tematyki LGBT+ nawiązanie dyskusji na temat miejsca osób LGBTQ+ w społecznościach lokalnych. Jednocześnie chcemy, aby ta debata odbywała się w atmosferze szacunku oraz zrozumienia i prowadziła do rozpoczęcia współpracy w zakresie zwiększenia postaw akceptacji osób LGBTQ+ w tych społecznościach.

Zapraszamy już 2 grudnia do Oleśnicy na wyjątkowy seans „Samotny mężczyzna” (2009) reż. Tom Ford.
W rolach głównych: Colin Firth, Julianne Moore, Nicholas Hoult, Matthew Goode, Jon Kortajarena

„Film przedstawia jeden dzień z życia George’a Falconera. Homoseksualny mężczyzna wiedzie spokojne życie u boku swojego partnera, a na co dzień jest spełnionym profesorem uniwersyteckim anglistyki. Tę trwającą sześć lat sielankę burzy telefon, który pewnego dnia odbiera George, bowiem okazuje się, że jego ukochany zginął w wypadku samochodowym. Mężczyzna popadający początkowo w depresję powoli odkrywa na czym polega słuszność istnienia, a najbliższe dwadzieścia cztery godziny okażą się najważniejszymi w całym jego życiu.”

Projekt „Oblicza Różnorodności Lokalnie – Sekcja LGBTQ+” jest finansowany z grantu Funduszu dla Odmiany w ramach konkursu grantowego „Działaj dla Odmiany!”

Skip to content