Świebodzice: Film „120 uderzeń serca” – DKF Oblicza Różnorodności Lokalnie – Sekcja LGBTQ+

Świebodzice: Film „120 uderzeń serca” – DKF Oblicza Różnorodności Lokalnie – Sekcja LGBTQ+

Dyskusyjny Klub Filmowy „Oblicza Różnorodności” to cykl spotkań, w ramach których prezentowane są filmy fabularne o tematyce równości, różnorodności, uprzedzeń i wykluczenia. Projekcje filmów dotykających różnych problemów społecznych są połączone z moderowaną dyskusją na tematy poruszone w filmie.

Dzięki uzyskanemu grantowi od Funduszu dla Odmiany realizujemy w różnych miejscowościach Dolnego Śląska specjalną edycję DKF związaną ze społecznością LGBTQ+.
Celem projektu jest dotarcie do społeczności lokalnych Dolnego Śląska i poprzez szerszy dostęp do filmów z tematyki LGBT+ nawiązanie dyskusji na temat miejsca osób LGBTQ+ w społecznościach lokalnych. Jednocześnie chcemy, aby ta debata odbywała się w atmosferze szacunku oraz zrozumienia i prowadziła do rozpoczęcia współpracy w zakresie zwiększenia postaw akceptacji osób LGBTQ+ w tych społecznościach.

Zapraszamy już 18 listopada do Świebodzic na wyjątkowy seans „120 uderzeń serca (2017) reż. Robin Campillo.
W rolach głównych: Nahuel Pérez Biscayart, Arnaud Valois, Adèle Haenel, Antoine Reinartz, Félix Maritaud

„Gdy czujesz gniew i sprzeciw wobec tego, co robią politycy, nie czekaj. Walcz o swoje prawa. Porywający film o sile młodości i narodzinach pełnego pasji i furii ruchu sprzeciwu na początku lat 90. W tym filmie euforia spotyka rozpacz, a przyspieszone bicie serca przypomina tykanie odliczającego czas zegara. Bo o wyścig z czasem tu chodzi: są wczesne lata 90., epidemia AIDS zbiera we Francji żniwo przy cichej zgodzie rządu i koncernów farmaceutycznych. Zmowę milczenia wokół choroby starają się przerwać aktywiści z paryskiego ACT UP.”

Projekt „Oblicza Różnorodności Lokalnie – Sekcja LGBTQ+” jest finansowany z grantu Funduszu dla Odmiany w ramach konkursu grantowego „Działaj dla Odmiany!”

Skip to content