Wrocław: Film „Priscilla, królowa pustyni” – DKF Oblicza Różnorodności – Wrocławski Miesiąc Dumy

Wrocław: Film „Priscilla, królowa pustyni” – DKF Oblicza Różnorodności – Wrocławski Miesiąc Dumy

Dyskusyjny Klub Filmowy „Oblicza Różnorodności” powraca!

Wspólnie z Surowiec zapraszamy na Wrocławski Miesiąc Dumy, a w nim 5 wyjątkowych filmów w tym wyjątkowym dla społeczności LGBT+ miesiącu.

Czekamy na Was w każdy wtorek czerwca o godz. 20.00 w Surowcu przy ul. Ruskiej 46a. Wstęp oczywiście bezpłatny!

Po zakończeniu każdego seansu odbędzie się krótka prelekcja na temat danego filmu oraz moderowana dyskusja, którą poprowadzi nasz niezastąpiony Krzysztof Pielaszek.

Szczegółowy harmonogram wszystkich spotkań:

1 czerwca – Priscilla, królowa pustyni
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert (1994)”Bernardette, Tick i Adam otrzymują kontrakt na występy w drag show w małym miasteczku daleko od „cywilizacji”, gdzieś, na australijskiej pustyni. Wszyscy mają swoje powody, by opuścić bezpieczne ulice Sydney, więc bezzwłocznie wyruszają w podróż po bezdrożach. Ochrzciwszy swój autobus „Priscilla”, trzy niezwykłe „królowe”, w swych niezwykłych, malowniczych strojach są jak ryby wyjęte z wody. Po drodze przeżywają niezwykłe przygody, stawiają czoła wielu trudnościom, jak zepsuty autokar w samym sercu pustyni, , czy choćby nieżyczliwi mieszkańcy…”

8 czerwca – Cheerleaderka
But I’m a Cheerleader (1999)”Zaniepokojeni rodzice wysyłają córkę na specjalistyczny obóz terapii reparatywnej, na który trafiają młodzi ludzie w celu próby zmiany ich orientacji na heteroseksualną. Na kempingu Megan poznaje Graham – zdeklarowaną lesbijkę-studentkę, której rodzice postanowili się wyrzec, jeśli nie zmieni stylu życia; syna organizatorki przedsięwzięcia, „złotą rączkę” – Rocka Browna, który jest gejem i obiektem pożądania męskiej części obozu; oraz ambitną Hilary Vandermuller, która jak najszybciej chce opuścić obozowisko.”

15 czerwca – Kabaret
Cabaret (1972)”Berlin, wczesne lata 30. Sally Bowles, śpiewaczka kabaretowa w jednym z lokali, spotyka młodego Anglika, Briana Robertsa. Między nim a dziewczyną zawiązuje się bratersko-siostrzany układ, który przeradza się w głębsze uczucie. Tymczasem Sally poznaje barona Maximiliana von Heune i zostaje jego kochanką. Niebawem okazuje się, że również Brian nawiązał z arystokratą intymne stosunki. Tłem głównego wątku opowieści jest życie nocnego lokalu, w którym występuje Sally, i obraz Niemiec poddających się epidemii nazizmu.”

22 czerwca – XXY
XXY (2007)”Alex urodziła się interseksualna. Rodzice pozostawili jej możliwość wyboru własnej płci. Teraz, jako piętnastolatka, musi podjąć decyzję czy przez resztę życia chce być mężczyzną czy kobietą. Do jej domu przybywa znajomy chirurg plastyczny wraz z żoną i synem Alvaro. Między nastolatkami rodzi się uczucie. Oboje poszukują swej tożsamości płciowej. Decyzja Alex staje się coraz trudniejsza…”

29 czerwca – Obywatel Milk
Milk (2008)”Biografia amerykańskiego polityka – Harvey’a Milka, który był pierwszym przyznającym się do homoseksualnej orientacji mężczyzną wybranym do Rady Miasta San Francisco. Milk to również pierwszy w historii Stanów Zjednoczonych działacz na rzecz równouprawnienia gejów i lesbijek, zasiadający we władzach miejskich. Jego praca zaowocowała m.in. podjęciem uchwały zakazującej dyskryminacji osób ze względu na orientację seksualną w San Francisco.”

Skip to content