WROCŁAW. MIĘDZYKULTUROWE RYTMY WROCŁAWIA. BEZPŁATNE WARSZTATY TAŃCA PERUWIAŃSKIEGO

WROCŁAW. MIĘDZYKULTUROWE RYTMY WROCŁAWIA. BEZPŁATNE WARSZTATY TAŃCA PERUWIAŃSKIEGO

Stowarzyszenie Różnorodności Społecznej UP-DATE i Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych we współpracy z Rewirem Twórczym – Centrum Aktywności Lokalnej na Swojczycach zapraszają na bezpłatne warsztaty tańca peruwiańskiego.

„Festejo” to reprezentatywny taniec osób czarnoskórych na peruwiańskim wybrzeżu. Instrumentami muzycznymi do tego tańca musiały być niegdyś pierwotnie skórzane bębny, które później zostały zastąpione bębnami i marakasami z kości szczęki osła, dodając gitarę akustyczną i śpiew. Historia Festejo została stworzona przez afrykańskich mieszkańców, którzy zostali przywiezieni do Peru z Kongo, Angolii i Mozambiku w XVII wieku przez hiszpańskich zdobywców w rzekomo celu wykonywania prac rolniczych. Jednakże prawdziwym celem ze względu na ich solidną sylwetkę była praca w kopalniach. Zimny klimatu gór był dla nich niekorzystny, spychając ich do pracy w polu i gospodarstwie domowym. Z tego powodu jego teksty opowiadają o zwyczajach, radościach, smutkach i cierpieniach tamtych czasów. Muzyka i taniec, która powstała w tym okresie jest bardzo ważna i symboliczna. Z pewnością mniej znana niż salsa czy rumba.

Zapraszamy na spotkanie z muzyką i tańcem, które poprowadzi dla nas Erika Leon peruwianka mieszkająca od niedawna we Wrocławiu.

TERMIN: 19 listopada 2022 (sobota)
GODZINA: 14.00 – 17.00.
MIEJSCE: Rewir Twórczy – Centrum Aktywności Lokalnej Swojczyce, ul. Swojczycka 118, 51-501 Wrocław.

Na warsztaty obowiązują zapisy poprzez formularz internetowy dostępny TUTAJ.

Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne.

Warsztat jest organizowany w ramach projektu „Międzykulturowe Rytmy Wrocławia” współfinansowanego z budżetu Gminy Wrocław.

Szczegółowych informacji udziela:
Radosław Bednarski
tel. 693 145 674
e-mail: radoslaw.bednarski@rcwip.pl
 
LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA!

Skip to content