WROCŁAW-PSIE POLE: FILM „WYMAZAĆ SIEBIE” – DKF OBLICZA RÓŻNORODNOŚCI LOKALNIE – SEKCJA LGBTQ+

WROCŁAW-PSIE POLE: FILM „WYMAZAĆ SIEBIE” – DKF OBLICZA RÓŻNORODNOŚCI LOKALNIE – SEKCJA LGBTQ+

Dyskusyjny Klub Filmowy „Oblicza Różnorodności” to cykl spotkań, w ramach których prezentowane są filmy fabularne o tematyce równości, różnorodności, uprzedzeń i wykluczenia. Projekcje filmów dotykających różnych problemów społecznych są połączone z moderowaną dyskusją na tematy poruszone w filmie.

Dzięki uzyskanemu grantowi od Funduszu dla Odmiany realizujemy w różnych miejscowościach Dolnego Śląska specjalną edycję DKF związaną ze społecznością LGBTQ+.

Celem projektu jest dotarcie do społeczności lokalnych Dolnego Śląska i poprzez szerszy dostęp do filmów z tematyki LGBT+ nawiązanie dyskusji na temat miejsca osób LGBTQ+ w społecznościach lokalnych. Jednocześnie chcemy, aby ta debata odbywała się w atmosferze szacunku oraz zrozumienia i prowadziła do rozpoczęcia współpracy w zakresie zwiększenia postaw akceptacji osób LGBTQ+ w tych społecznościach.

Zapraszamy już 23 lutego na wrocławskie Psie Pole na wyjątkowy seans „Wymazać siebie” (2018) reż. Joel Edgerton.
W rolach głównych: Lucas Hedges, Nicole Kidman, Russell Crowe, Joel Edgerton, Xavier Dolan, Troye Sivan

„Historia Jareda (Lucas Hedges), syna baptystycznego pastora w małym amerykańskim miasteczku. Jared w wieku 19 lat dokonuje przed rodzicami (Nicole Kidman, Russell Crowe) coming outu. Rodzice stawiają chłopakowi ultimatum – albo podda się terapii konwersyjnej, albo zostanie wykluczony z kościoła, straci rodzinę i przyjaciół. Prawdziwa historia walki młodego człowieka o siebie i swą tożsamość.”

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Ze względu na sytuację pandemiczną obowiązują zapisy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd3kIhon3N9edGQSoYUyqI7jAybWpc-3c2q7UKV-wTHS-i51g/viewform

Projekt „Oblicza Różnorodności Lokalnie – Sekcja LGBTQ+” jest finansowany z grantu Funduszu dla Odmiany w ramach konkursu grantowego „Działaj dla Odmiany!”

Skip to content