Mościsko: Film „Dumni i wściekli” – DKF Oblicza Różnorodności Lokalnie – Sekcja LGBTQ+

Mościsko: Film „Dumni i wściekli” – DKF Oblicza Różnorodności Lokalnie – Sekcja LGBTQ+

Dyskusyjny Klub Filmowy „Oblicza Różnorodności” to cykl spotkań, w ramach których prezentowane są filmy fabularne o tematyce równości, różnorodności, uprzedzeń i wykluczenia. Projekcje filmów dotykających różnych problemów społecznych są połączone z moderowaną dyskusją na tematy poruszone w filmie.

Dzięki uzyskanemu grantowi od Funduszu dla Odmiany realizujemy w różnych miejscowościach Dolnego Śląska specjalną edycję DKF związaną ze społecznością LGBTQ+.

Celem projektu jest dotarcie do społeczności lokalnych Dolnego Śląska i poprzez szerszy dostęp do filmów z tematyki LGBT+ nawiązanie dyskusji na temat miejsca osób LGBTQ+ w społecznościach lokalnych. Jednocześnie chcemy, aby ta debata odbywała się w atmosferze szacunku oraz zrozumienia i prowadziła do rozpoczęcia współpracy w zakresie zwiększenia postaw akceptacji osób LGBTQ+ w tych społecznościach.

Na początek zapraszamy już 10 września do niewielkiego Mościska k/Dzierżoniowa na pełen humoru i wzruszeń seans „Dumni i wściekli” (Pride) (2014) reż. Matthew Warchus.
W rolach głównych: Bill Nighy, Imelda Staunton, Dominic West, Paddy Considine, Andrew Scott, George MacKay”

Konserwatywne, górnicze miasteczko, z którego ucieka, kto może. Kiedyś spokojne, dziś targane strajkami. Kiedy poczucie wrogości wobec wszystkiego, co obce osiąga apogeum, niespodziewanie przyjeżdżają tu kolorowym busem geje i lesbijki ze stolicy. Na ratunek potrzebującym! Czy padną najgorsze obelgi i posypią się zęby? Czy jedni i drudzy będą potrafili podać sobie pomocną dłoń? Co musi się wydarzyć, by konserwatywni mieszkańcy przyjęli pod strzechy aktywistów walczących o równouprawnienie? Co musi się stać, by staruszki odważyły się ruszyć w rajd po nocnych klubach Londynu? I czy wszyscy będą umieli razem bawić się i tańczyć w rytm hitów Bronski Beat?”

Projekt „Oblicza Różnorodności Lokalnie – Sekcja LGBTQ+” jest finansowany z grantu Funduszu dla Odmiany w ramach konkursu grantowego „Działaj dla Odmiany!”.

Skip to content