ZESPÓŁ

STAŁA KADRA

RADOSŁAW BEDNARSKI

Przewodniczący Zarządu, koordynator merytoryczny projektów, certyfikowany trener antydyskryminacyjny z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń, warsztatów i treningów antydyskryminacyjnych dla osób dorosłych, nauczycieli i nauczycielek oraz młodzieży ze szkół ponadpodstawowych. Na co dzień doradca ds. zakładania i funkcjonowania organizacji pozarządowych w Regionalnym Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych specjalizujący się w zakładaniu i funkcjonowaniu Podmiotów Ekonomii Społecznej w szczególności stowarzyszeń i fundacji, koordynator ogólnopolskiego Programu „Dobry Wolontariat” certyfikującego organizacje i instytucje przyjazne wolontariuszom, od 2015 r. organizator Żywej Biblioteki w Wałbrzychu oraz wspierający organizację wielu Żywych Bibliotek na Dolnym Śląsku i poza nim. Wieloletni trener z zakresu m.in. tworzenia i rozliczania projektów społecznych, standardów współpracy z wolontariuszami, elementów komunikacji i współpracy w zespole. Realizator wielu projektów społecznych, w tym współfinansowanych ze środków samorządowych i rządowych. Posiada licencjat z socjologii o specjalności psychosocjologia.

URSZULA SZAREK

Wiceprzewodnicząca Zarządu, psycholożka międzykulturowa, stypendystka Uniwersytetu Maltepe w Stambule oraz Uniwersytetu Akdeniz w Antalyii w Turcji. Absolwentka Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Specjalistka ds. dialogu międzykulturowego, integracji społecznej, bezpieczeństwa i wsparcia akulturacyjnego współpracująca m.in. z administracją rządową, samorządową, instytucjami UE, organizacjami pozarządowymi, uczelniami wyższymi oraz służbami mundurowymi. Mówi w kilku językach obcych, stale poszerzając swoje kompetencje językowe. Blisko 8 lat spędziła w Turcji, gdzie współpracowała m.in. z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Ankarze, Konsulatem Honorowym RP w Izmirze, Konsulatem Generalnym RP w Stambule, Organizacją Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie czy Izbami Handlowymi. Prowadziła warsztaty i szkolenia dot. wrażliwości kulturowej, edukacji wielokulturowej, integracji oraz bezpieczeństwa. Na co dzień zajmuje się wsparciem, bezpieczeństwem i aktywizacją migrantów, podkreślając ich czynny wpływ na rozwój przestrzeni społecznej.

Jarosław pluta

Sekretarz Zarządu, specjalista ds. marketingu społecznego, reporter treści internetowych i fotoreporter na potrzeby portalu mlodzi.wroclaw.pl i www.ngo.pl w mediach społecznościowych, koordynator projektów i wieloletni wolontariusz. Współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi, w szczególności: Dolnośląska Fundacja Przyjaciele, Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych oraz Fundacja Spełnienie w Szprotawie. W czasie studiów koordynował z ramienia Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego “Młodzi światu” projekt wolontariacki w Republice Południowej Afryki skierowany min. do ubogich, podopiecznych w świetlicy, pobliskich sierocińców oraz zarażonych wirusem HIV i AIDS. Absolwent Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu o specjalności Media Cyfrowe i komunikacja elektroniczna, a także Kultura i Media.

Agnieszka Olejarz

Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej, psycholożka, edukatorka seksualna, trenerka, animatorka
Absolwentka Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS we Wrocławiu, na którym uzyskała tytuł magistra psychologii o specjalności klinicznej. Napisała pracę magisterską z zakresu bezdomności. Podczas studiów koordynowała organizację konferencji naukowych dotyczących tematyki: seksualności, rehabilitacji psychologicznej oraz arteterapii. W Stowarzyszeniu  koordynuje projekty z zakresu edukacji seksualnej, prowadzi treningi antydyskryminacyjne oraz jest animatorką przy projektach dotyczących wielokulturowości. Od kilku lat aktywnie działa w inicjatywach oraz organizacjach pozarządowych wspierających osoby zagrożone wykluczeniem społecznym:
– Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych – pracuje m.in. przy projektach dotyczących reintegracji społeczno-zawodowej osób doświadczających wykluczenia społecznego.
– Zupa na Wolności i Fundacja Szerszy Krąg – jako streetworkerka wspiera osoby w kryzysie bezdomności. Koordynowała pracę zespołu podczas tworzenia Przewodnika po Wrocławiu „Gdzie zjem, ubiorę się i uzyskam pomoc” zawierającego opis kompleksowego wsparcia dla osób w kryzysie bezdomności.
– Dolnośląskie Stowarzyszanie Aktywnej Rehabilitacji ART – Stowarzyszenie działające na rzecz osób doświadczających choroby psychicznej. Występuje tam w Teatrze Integracyjnym oraz bierze udział w wyjazdach i przeglądach teatralnych w kraju i zagranicą. Pełni tam rolę opiekunki oraz kotrenerki.
– Żywa Biblioteka – organizatorka wydarzeń oraz Żywa Książka.
Swój wolny czas poświęca na wędrówki po górach oraz oglądanie filmów.

AGNIESZKA STAŃCZAK

Specjalistka ds. reklamy i marketingu, studentka Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS. Działaczka społeczna od najmłodszych lat. Współorganizatorka dwóch Festiwali Równych Praw we Wrocławiu. Propagatorka metody Żywej Biblioteki oraz wolontariuszka-Książka od 2013 roku.

KLAUDIA GRZYB

Studentka 4 roku psychologii o specjalności klinicznej na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Podczas studiów koordynatorka konferencji psychokryminalistycznej. Współorganizatorka konferencji o tematyce rehabilitacji psychologicznej, arteterapii oraz seksualności. Edukatorka seksualna fundacji SPUNK, prowadzi zajęcia dla dzieci, młodzieży
i dorosłych. Partyworkerka i streetworkerka Fundacji Salida, pracuje z osobami uzależnionymi opiekując się świetlicą drop-in. Odbyła praktyki na dziennym oddziale Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego jak i w Centrum Badań Psychologicznych i Psychoterapii Pro Salus. Była wolontariuszką Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania.

MAJA JAKÓBCZYK

Studentka 4 roku psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS we Wrocławiu o specjalności klinicznej. Podczas studiów koordynowała konferencję dotyczącą psychokryminalistyki. Była członkinią komitetu organizacyjnego konferencji o tematyce seksualności, rehabilitacji psychologicznej oraz arteterapii. Edukatorka seksualna Fundacji SPUNK, prowadzi zajęcia dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Pracuje w fundacji SALIDA, gdzie zajmuje się streetworkingiem, partyworkingiem i opieką nad świtlicą drop-in. Odbyła praktyki na oddziale Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego oraz w Centrum Badań Psychologicznych i Psychoterapii Pro Salus. Była wolontariuszka Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania.

ANNA NIEBUDEK

Psycholożka, seksuolożka kliniczna w trakcie specjalizacji. Absolwentka Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS we Wrocławiu, na którym uzyskała tytuł magistra psychologii o specjalności klinicznej. Obecnie kontynuuje pracę naukową na Interdyscyplinarnych Studiach Doktoranckich na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. Badawczo interesuje się tematyką grup mniejszościowych oraz seksualnymi różnorodnościami. Zarówno w trakcie, jak i po studiach psychologicznych starała się gromadzić doświadczenie kliniczne potrzebne w pracy psychologicznej poprzez udział w wielu wolontariatach, praktykach oraz stażach między innymi w takich miejscach jak oddziały psychiatryczne, szkoły rodzenia, domy pomocy społecznej, hostele dla osób dotkniętych bezdomnością, oddziały onkologiczne i hematologiczne, rodzinne ośrodki diagnostyczno-konsultacyjne oraz organizacje zajmujące się pracą z młodzieżą oraz osobami uzależnionymi.
Od 5 lat aktywnie działa w organizacjach pozarządowych skierowanym do osób narażonych na wykluczenie społeczne, zajmującymi się promocją zdrowia psychicznego, seksualnego, w podejściu redukcji szkód (Fundacja SALIDA, Stowarzyszenie „Wszystko jest możliwe”). Aktualnie pracuje jako psycholożka we Wrocławskiej Psychoporadni oraz w Szkole Rodzenia, gdzie prowadzi konsultacje indywidualne oraz zajęcia psychoedukacyjne. Działa także jako psycholożka, partyworkerka oraz streetworkerka w Fundacji SALIDA. Na co dzień zajmuje się poradnictwem psychologicznym i seksuologicznym oraz szeroko pojętymi działaniami edukacyjnymi. Prowadzi także warsztaty psychologiczne, dotyczące edukacji seksualnej, psychoprofilaktyki porodu, przemocy, bezpieczeństwa w internecie, a także warsztaty umiejętności społecznych. Od lat uczestniczy w wielu konferencjach oraz szkoleniach związanych z pracą kliniczną, także w obszarze seksualności. Współorganizowała Konferencje Naukową Seksualność Bez Tabu oraz Konferencję Naukową „Przebudzeni”.

Anna Kamińska

Psycholożka, absolwentka Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS we Wrocławiu, na którym uzyskała tytuł magistra psychologii o specjalności klinicznej. Podczas studiów była członkinią komitetów organizacyjnych: Konferencji Naukowej Przebudzeni w edycja 2017 i 2018 oraz Konferencji Seksualność bez Tabu 2018. Odbywała praktyki na wrocławskim Oddziale psychiatrycznym oraz w Domu Pomocy Społecznej w Psarskim. W ciągu ostatnich lat była współwykonawczynią wielu projektów badawczych, głównie z zakresu psychologii zdrowia, między innymi – w projekcie Aktywne Diady” finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki, realizowanym przez Centrum Badań Stosowanych nad Zachowaniami Zdrowotnymi i Zdrowiem CARE-BEH
W 2017 roku rozwijała swoje umiejętności podczas półrocznej wymiany studenckiej na Winchester University, w ramach projektu Erasmus.
Prowadziła warsztaty z zakresu edukacji seksualnej dla młodzieży oraz warsztaty dotyczące przemocy seksualnej dla dorosłych w ramach projektu „Seksualność bez tabu – otwarte działania edukacyjne” w 2019 roku. Interesuje się botaniką, gender studies oraz walką o prawa kobiet i społeczności LGBTQ+ w Polsce. Obecnie pracuje jako rekruterka w branży IT.

Grzegorz Sudoł

Specjalista ds. nowych technologii. Absolwent Collegium Witelona Uczelnia Państwowa w Legnicy, na którym uzyskał tytuł inżyniera informatyki o specjalności grafika komputerowa. Kontynuuje naukę na tej samej uczelni na studiach magisterskich – Finanse i zarządzanie w przedsiębiorstwie o specjalności Zarządzanie i innowacje w przedsiębiorstwie.

W Stowarzyszeniu Różnorodności Społecznej UP-DATE odpowiada za oprawę graficzną wszystkich działań realizowanych przez stowarzyszenie wraz z tworzeniem projektów. Dodatkowo zajmuje się projektowaniem i implementacją strony internetowej stowarzyszenia. Doświadczony grafik komputerowy, specjalizujący się w grafice użytkowej, tworzeniu stron internetowych oraz marketingu.

WSPÓŁPRACOWNICY

Sławomir Prusakowski

Trener biznesu, wykładowca Uniwersytetu SWPS. Posiada uprawnienia II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego do prowadzenia treningów interpersonalnych. Przeprowadził ponad 13 000 godzin szkoleń w tym ponad 1000 godzin treningów interpersonalnych. Ukończył Akademię Treningu Interpersonalnego przy Pracowni Psychologicznej Elżbiety Sołtys. Współpracuje z wieloma organizacjami szkolącymi m.in. z Pracownią Psychologiczną Elżbiety Sołtys Jana Roberta Sołtys, Miedziowym Centrum Kształcenia Kadr, Akademią Pedagogiki Specjalnej. Prowadzi treningi rozwoju osobistego. Publikuje w czasopismach branżowych.

Skip to content