2021/2022 – OBLICZA RÓŻNORODNOŚCI LOKALNIE – SEKCJA LGBT+

Czas trwania: 15.05.2021 – 28.02.2022

Budżet projektu:

4 900,00 zł, w tym:
– dotacja: 4 900 zł

Źródło finansowania:

– Fundusz dla Odmiany

Cel główny:

– pokazanie, że osoby ze społeczności LGBTQ+ pod względem potrzeb i sposobu funkcjonowania w przestrzeni społecznej nie różnią się specjalnie od pozostałej części społeczeństwa. Są to osoby, które mieszkają w każdej miejscowości, pracują na różnych stanowiskach, uczą się na różnych kierunkach, są częścią każdej społeczności.

Zrealizowane działania:

1. Udało się zorganizować 7 seansów na terenie województwa dolnośląskiego. Seanse odbyły się w Mościsku k/Dzierżoniowa, Jelczu-Laskowicach, Świebodzicach, Oleśnicy oraz na wrocławskich osiedlach Psie Pole i Karłowice. Na seanse udało nam się zaprosić młodzież, seniorów, aktywnych mieszkańców i mieszkanki, na jednym seansie pojawiła się również Radna Rady Gminy. Ogółem w seansach wzięło udział ponad 100 osób. Pokazaliśmy 5 filmów: „Dumni i wściekli”, „120 uderzeń serca”, „Samotny mężczyzna”, „Wymazać siebie” oraz „Modlitwy za Bobby’ego”. Każdy z nich stał się podstawą do wspaniałych dyskusji na temat społeczności LGBT+ i jej miejsca w dużych i małych społecznościach Dolnego Śląska. Wszystkie spotkania były prowadzone przez osobę posiadającą wiedzę z zakresu polskiej i światowej kinematografii, w szczególności z kanonu filmów dot. społeczności LGBT+. Na ostatni seans udało nam się zaprosić Żywą Książkę – mamę osoby homoseksualnej, która podzieliła się swoim doświadczeniem i wniosła istotny wkład do dyskusji nt. akceptacji dla różnorodności i roli rodziców w budowaniu dobrej samooceny osób LGBT+.

Rezultaty/wskaźniki/produkty/osiągnięcia w 2022 r.:

– Udało się z całą pewnością rozpocząć dyskusję z różnymi grupami wiekowymi, o różnych światopoglądach na temat społeczności LGBT+ i poprowadzić ją w duchu szacunku i zrozumienia. Udowodniliśmy również, że w każdej grupie możliwa jest dyskusja na właściwym poziomie bez względu na poruszany problem. Pokazaliśmy również, że żadna z tych grup nie jest jednorodna i poszczególne osoby mają bardzo różne poglądy i spojrzenie na świat, którym chętnie dzielą się z innymi.

Skip to content