Zapraszamy zainteresowaną młodzież w wieku 14-19 lat, która chce podzielić się swoimi uczuciami i doświadczeniami. Zapewniamy bezpieczną przestrzeń do dzielenia się własnymi przeżyciami, z uważnością na siebie i swoje granice. Zadbamy także o wzajemny szacunek i respektowanie zasad, które zostaną przyjęte przez grupę.
Grupa prowadzona jest przez dwie psycholożki i edukatorki seksualne. Pierwsze spotkanie odbędzie się 10 lutego 2022 o godz. 18:00 w Centrum Na Przedmieściu, potrwa dwie godziny. Spotkania będą odbywać się regularnie co dwa tygodnie. Grupa ma charakter otwarty, tzn. liczba uczestników może zmieniać się w trakcie trwania spotkań. Udział jest bezpłatny. W przypadku osób niepełnoletnich konieczne jest dostarczenie zgody pełnoletniego opiekuna na udział w spotkaniach grupy. Zapewniamy przerwę kawową oraz poczęstunek.
Dla kogo?
Grupa wsparcia dla młodych osób (14-19 lat) identyfikujących się jako transpłciowe. Grupę będą stanowiły osoby o różnym doświadczeniu z zakresu własnej tożsamości.
Gdzie i kiedy?
Centrum Na Przedmieściu
ul. Prądzyńskiego 39A, 50-433 Wrocław
10 lutego 2022 godz. 18:00
Cel
Stworzenie bezpiecznej przestrzeni dla młodych osób transpłciowych do dzielenia się swoimi uczuciami, przeżyciami oraz własnymi trudnościami.
Prowadzące
Klaudia Grzyb i Maja Jakóbczyk – psycholożki, edukatorki seksualne oraz seksuolożki w trakcie studiów podyplomowych seksuologia praktyczna. Ukończyły psychologię o specjalności klinicznej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym we Wrocławiu. Naukowo zainteresowane tematyką konsensualnego BDSM. Prowadzą zajęcia z edukacji seksualnej oraz psychoedukację dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz specjalistów. Współpracują z wieloma organizacjami pozarządowymi oraz fundacjami (Kultura Równości, Sieć Przyjaciół Zdrowia Psychicznego, Różowa Skrzyneczka). Swoje doświadczenie zdobywały we Wrocławskim Centrum Opieki i Wychowania, Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego, Fundacji Salida. Regularnie pogłębiają swoją wiedzę poprzez uczestniczenie w szkoleniach (między innymi: SAR: Sexual Attitude Reassessment and Restructuring, Konsensualna niemonogamia w pracy pomocowej oraz Pomoc psychologiczna osobom transpłciowym). Tworzą wspólną przestrzeń aby dzielić się z ludźmi rzetelną wiedzą i spostrzeżeniami. Feministki i aktywistki walczące z tabu.
UWAGA! Ze względu na sytuację pandemiczną obowiązują zapisy.
Szczegółowe informacje i zapisy: mj.jakobczyk@gmail.com.
Samopomocowe grupy wsparcia są realizowane w ramach projektu “Inkluzywny Dolny Śląsk – kompleksowe wsparcie społeczności LGBT+” finansowanego z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.
