OTWIERAMY GRUPĘ WSPARCIA DLA RODZICÓW I BLISKICH OSÓB TRANSPŁCIOWYCH

OTWIERAMY GRUPĘ WSPARCIA DLA RODZICÓW I BLISKICH OSÓB TRANSPŁCIOWYCH

Zapraszamy zainteresowanych rodziców, opiekunów i bliskich osób transpłciowych, którzy chcą podzielić się swoimi uczuciami i doświadczeniami. Zapewniamy bezpieczną przestrzeń do dzielenia się, z uważnością na siebie i swoje granice. Podczas spotkań zadbamy także o wzajemny szacunek i respektowanie zasad, które zostaną przyjęte przez grupę.

Dla kogo?

Jeśli jesteś osobą bliską osoby spod parasola transpłciowości – rodzicem, opiekunem zapraszamy Cię do udziału w spotkaniach grupy 🙂

Gdzie i kiedy?

Centrum Na Przedmieściu  
ul. Prądzyńskiego 39A, 50-433 Wrocław

23 lutego 2022 godz. 16:30 (spotkania będą odbywać się dwa razy w miesiącu)

Cel

Naszym celem jest tworzenie bezpiecznej przestrzeni do wymiany doświadczeń z innymi osobami, które znajdują się w podobnej sytuacji jak Twoja. Grupa wsparcia jest okazją do dzielenia się oraz do nabycia aktualnej wiedzy na tematy związane z tożsamością płciową i różnorodnością w jej zakresie. Spotkania grupy mogą być pomocne w zrozumieniu procesów, jakie przechodzi bliska osoba, co może być zarówno dla Ciebie, jaki i dla niej nieocenionym źródłem wsparcia. 

Prowadzące

mgr Anna Niebudek – psycholożka, seksuolożka, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w trakcie szkolenia, doktorantka na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS we Wrocławiu. Badawczo zainteresowana tematyką seksualnych różnorodności. Od lat aktywnie działa w organizacjach pozarządowych skierowanym do osób narażonych na wykluczenie społeczne, zajmującymi się promocją zdrowia psychicznego, seksualnego, również w podejściu redukcji szkód (Fundacja SALIDA, Stowarzyszenie „Wszystko jest możliwe”, Stowarzyszenie Różnorodności Społecznej UP-DATE). Obecnie pracuje jako psycholożka w Szkole Rodzenia, gdzie prowadzi konsultacje indywidualne oraz zajęcia psychoedukacyjne. Na co dzień pracuje w prywatnym gabinecie oraz we Wrocławskiej Psychoporadni, gdzie zajmuje się psychoterapią, poradnictwem psychologicznym, seksuologicznym oraz opiniowaniem.
Prowadzi także warsztaty edukacji seksualnej, psychoprofilaktyki porodu, przemocy, bezpieczeństwa w internecie, różnorodności płciowych, seksualnych i relacyjnych.

mgr Klaudia Grzyb – dyplomowana psycholożka, absolwentka Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS we Wrocławiu, edukatorka seksualna oraz seksuolożka w trakcie studiów podyplomowych z seksuologii praktycznej w Poznaniu, feministka, aktywistka. Prezeska Stowarzyszenia Ciao. Swoje doświadczenie zdobywała podczas studiów, koordynując Naukową Konferencję psychokryminalistyczną “Przestępczość w kręgu zła” oraz współorganizując Naukowe Konferencje “Przebudzeni” i “Seksualność Bez Tabu”. Odbyła także praktyki na dziennym oddziale Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego jak i w Centrum Badań Psychologicznych i Psychoterapii Pro Salus. Była wolontariuszką Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania. Dodatkowo pracowała z osobami uzależnionymi jako partyworkerka i streetworkerka w Fundacji SALIDA. Aktywnie działa w organizacjach pozarządowych takich jak Kultura Równości, Stowarzyszenie UP- DATE czy Fundacja Różowa Skrzyneczka, gdzie swoimi działaniami wspiera osoby narażone na wykluczenie oraz promuje zdrowie psychoseksualne. Obecnie pracuje jako psycholożka w Niepublicznej Szkole Podstawowej dla Dzieci z Zaburzeniami ze Spektrum Autyzmu. Prowadzi także warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych z zakresu edukacji seksualnej oraz psychoedukacji. Swoją wiedzę poszerza uczestnicząc w licznych konferencjach i szkoleniach o tematyce seksualnej (m.in SAR: Sexual Attitude Reassessment and Restructuring, Pomoc psychologiczna osobom transpłciowym, Seksualność osób w spektrum autyzmu, Konsensualna niemonogamia w pracy pomocowej).

Udział w spotkaniach grupy jest bezpłatny. Zapewniamy przerwę kawową oraz poczęstunek.

UWAGA! Ze względu na sytuację pandemiczną obowiązują zapisy. 

Szczegółowe informacje i zapisy: kg.klaudiagrzyb@gmail.com

Samopomocowe grupy wsparcia są realizowane w ramach projektu “Inkluzywny Dolny Śląsk – kompleksowe wsparcie społeczności LGBT+” finansowanego z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Skip to content