Wrocław: Film „Judasz i Czarny Mesjasz” – DKF Oblicza Różnorodności 2022

Wrocław: Film „Judasz i Czarny Mesjasz” – DKF Oblicza Różnorodności 2022

William O’Neal, informator FBI, infiltruje partię Czarnych Panter z Illinois i ma za zadanie obserwować jej charyzmatycznego lidera, przewodniczącego Freda Hamptona. O’Neal podejmuje ryzykowną grę manipulowania zarówno swoimi współpracownikami, jak i specjalnym agentem Royem Mitchellem. Polityczna waleczność Hamptona wzrasta, gdy zakochuje się w rewolucjonistce Deborze Johnson. W międzyczasie rozgrywa się walka o duszę O’Neala. Czy wybierze dobro, czy za wszelką cenę będzie chciał zahamować działalność Hamptona i Czarnych Panter zgodnie z zaleceniami dyrektora FBI, J. Edgara Hoovera?

Zdobywca:
2 Oscarów w kategorii:
– Najlepszy aktor drugoplanowy: Daniel Kaluuya
– Najlepsza piosenka: „Fight for You”, wyk. H.E.R.oraz Złotego Globu w kategorii:
– Najlepszy aktor drugoplanowy: Daniel Kaluuya

24 sierpnia zapraszamy do Pracowni Projektów Międzykulturowych Zajezdnia (Stowarzyszenie Tratwa) przy ul. Legnickiej 65 na kolejny seans w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Oblicza Różnorodności”.

Dyskusyjny Klub Filmowy „Oblicza Różnorodności” to cykl spotkań dla mieszkańców i mieszkanek Wrocławia w ramach których prezentowane są filmy fabularne o tematyce równości, różnorodności, uprzedzeń i wykluczenia. Projekcje filmów dotykających różnych problemów społecznych są połączone z moderowaną dyskusją na tematy poruszone w filmie.

Udział jest bezpłatny.

UWAGA! Obowiązują zapisy poprzez:
– formularz zgłoszeniowy: https://tiny.pl/whjvr
– telefon: 693 145 674
– e-mail: stowarzyszenie.update@gmail.com

Film zostanie wyświetlony w języku polskim lub angielskim z polskimi napisami (w zależności od potrzeb)

Projekt „Międzykulturowe Rytmy Wrocławia” jest współfinansowany z budżetu Gminy Wrocław

Skip to content