Wrocław: Film „Niezłomne” – DKF Oblicza Różnorodności 2022

Wrocław: Film „Niezłomne” – DKF Oblicza Różnorodności 2022

Historia oparta na faktach, której akcja dzieje się na przełomie XIX i XX wieku.

„Niezłomne” to opowieść o Alice Paul, znanej bojowniczce o prawa kobiet. W 1913 roku wraz z Lucy Burns powołuje komitet ds. obrony praw kobiet. Organizacja przewodzi strajkom głodowym, demonstracjom przed Białym Domem i innym akcjom, które mają zwrócić uwagę opinii publicznej i spowodować m.in. uzyskanie przez płeć żeńską prawa do głosu w wyborach…Pomimo tego iż sufrażystki dopięły swego w 1920 roku (amerykański Kongres uchwalił wtedy 19 Poprawkę do Konstytucji) Paul nie spoczęła w swoich działaniach. Wielokrotnie za swoje „akcje protestacyjne” była osadzana w aresztach. Stała się symbolem feminizmu i legendą jeszcze za życia. Zmarła w 1977 roku.

Zdobywczyni Złotego Globu w kategorii:
Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym – Anjelica Huston

20 września zapraszamy po raz pierwszy do Centrum Kowale przy ul. Ełckiej 34 na kolejny seans w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Oblicza Różnorodności”.

Dyskusyjny Klub Filmowy „Oblicza Różnorodności” to cykl spotkań dla mieszkańców i mieszkanek Wrocławia w ramach których prezentowane są filmy fabularne o tematyce równości, różnorodności, uprzedzeń i wykluczenia. Projekcje filmów dotykających różnych problemów społecznych są połączone z moderowaną dyskusją na tematy poruszone w filmie.

Udział jest bezpłatny.UWAGA!

Obowiązują zapisy poprzez:
– formularz zgłoszeniowy: https://tiny.pl/wmm7t
– telefon: 693 145 674
– e-mail: stowarzyszenie.update@gmail.com

Film zostanie wyświetlony w języku polskim.

Projekt „Międzykulturowe Rytmy Wrocławia” jest współfinansowany z budżetu Gminy Wrocław

Skip to content