Wrocław: Film „Pan Ibrahim i kwiaty Koranu” – DKF Oblicza Różnorodności 2022

Wrocław: Film „Pan Ibrahim i kwiaty Koranu” – DKF Oblicza Różnorodności 2022

Już 25 kwietnia w Pracowni Projektów Międzykulturowych ZAJEZDNIA przy ul. Legnickiej 65 startuje nowa edycja Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Oblicza Różnorodności”.

Dyskusyjny Klub Filmowy „Oblicza Różnorodności” to cykl spotkań dla mieszkańców i mieszkanek Wrocławia w ramach których prezentowane są filmy fabularne o tematyce równości, różnorodności, uprzedzeń i wykluczenia. Projekcje filmów dotykających różnych problemów społecznych są połączone z moderowaną dyskusją na tematy poruszone w filmie.

Jako pierwszy w tym roku pokażemy film „Pan Ibrahim i kwiaty Koranu”

„Momo to mieszkający w Paryżu żydowski nastolatek, którego wychowuje cierpiący na depresję ojciec. Chłopiec nie ma z nim dobrego kontaktu i przeważnie musi radzić sobie samodzielnie, a jego przyjaciółkami i nauczycielkami stają się okoliczne prostytutki. Pewnego dnia Momo zostaje przyłapany na kradzieży w sklepie starego muzułmanina o imieniu Ibrahim. Sklepikarz, który zna chłopca z widzenia, nie chce go karać. Wie, że życie Momo nie jest usłane różami i pragnie nauczyć go wszystkiego, co najważniejsze. Mężczyzna, staje się dla chłopca drugim ojcem i wprowadza go w świat nowych wartości, przekazując mu nauki zawarte w Koranie.”

Udział jest bezpłatny.

UWAGA! Obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy: https://tiny.pl/9k3qg

Film zostanie wyświetlony w języku polskim.

Projekt „Międzykulturowe Rytmy Wrocławia” jest współfinansowany z budżetu Gminy Wrocław

Skip to content