Wrocław: Film „Płynące wieżowce” – DKF Oblicza Różnorodności 2022

Wrocław: Film „Płynące wieżowce” – DKF Oblicza Różnorodności 2022

„Płynące wieżowce” to współczesna, uniwersalna historia o dojrzewaniu, poszukiwaniu własnej tożsamości oraz akceptacji siebie i innych. Film o bardzo mocnym ładunku emocjonalnym. Porusza temat, który przełamuje tabu i budzi kontrowersje.

Główny bohater – Kuba to młody chłopak, który mieszka razem z matką i swoją dziewczyną, Sylwią. Z pozoru życie Kuby wydaje się jasne i poukładane. Mieszka z dziewczyną, którą kocha, studiuje na AWF-ie. Trenuje pływanie, jest jednym z najlepiej zapowiadających się zawodników i głównych faworytów do udziału w zbliżających się zawodach. Poza tym prowadzi normalne życie, jak jego rówieśnicy. Na jednej z imprez poznaje Michała. Między chłopakami rodzi się silna emocjonalna więź. Kuba nieoczekiwanie odkrywa fascynację mężczyzną. Przerażony uczuciami, które się w nim budzą, nie potrafi odnaleźć się w nowej dla siebie sytuacji. Jego, wydawałoby się, stały i silny związek z Sylwią wyraźnie komplikuje się…

Zdobywca 3 Złotych Lwów za:
– Nagroda Jury Młodzieżowego – Tomasz Wasilewski
– Nagroda Jury dla młodego talentu reżyserskiego – Tomasz Wasilewski
– Najlepsza drugoplanowa rola kobieca – Marta Nieradkiewicz

14 czerwca z okazji trwającego Miesiąca Dumy zapraszamy do Pracowni Projektów Międzykulturowych Zajezdnia (Stowarzyszenie Tratwa) przy ul. Legnickiej 65 na kolejny seans w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Oblicza Różnorodności”.

Dyskusyjny Klub Filmowy „Oblicza Różnorodności” to cykl spotkań dla mieszkańców i mieszkanek Wrocławia w ramach których prezentowane są filmy fabularne o tematyce równości, różnorodności, uprzedzeń i wykluczenia. Projekcje filmów dotykających różnych problemów społecznych są połączone z moderowaną dyskusją na tematy poruszone w filmie.

Udział jest bezpłatny.

UWAGA! Obowiązują zapisy poprzez:
– formularz zgłoszeniowy: https://tiny.pl/96qnz
– telefon: 693 145 674
– e-mail: stowarzyszenie.update@gmail.com

Film zostanie wyświetlony w języku polskim (w razie potrzeby z napisami w języku angielskim)

Projekt „Międzykulturowe Rytmy Wrocławia” jest współfinansowany z budżetu Gminy Wrocław

Skip to content