WROCŁAW-KARŁOWICE: FILM „MODLITWY ZA BOBBY’EGO” – DKF OBLICZA RÓŻNORODNOŚCI LOKALNIE – SEKCJA LGBTQ+

WROCŁAW-KARŁOWICE: FILM „MODLITWY ZA BOBBY’EGO” – DKF OBLICZA RÓŻNORODNOŚCI LOKALNIE – SEKCJA LGBTQ+

Dyskusyjny Klub Filmowy „Oblicza Różnorodności” to cykl spotkań, w ramach których prezentowane są filmy fabularne o tematyce równości, różnorodności, uprzedzeń i wykluczenia. Projekcje filmów dotykających różnych problemów społecznych są połączone z moderowaną dyskusją na tematy poruszone w filmie.

Dzięki uzyskanemu grantowi od Funduszu dla Odmiany realizujemy w różnych miejscowościach Dolnego Śląska specjalną edycję DKF związaną ze społecznością LGBTQ+.

Celem projektu jest dotarcie do społeczności lokalnych Dolnego Śląska i poprzez szerszy dostęp do filmów z tematyki LGBT+ nawiązanie dyskusji na temat miejsca osób LGBTQ+ w społecznościach lokalnych. Jednocześnie chcemy, aby ta debata odbywała się w atmosferze szacunku oraz zrozumienia i prowadziła do rozpoczęcia współpracy w zakresie zwiększenia postaw akceptacji osób LGBTQ+ w tych społecznościach.

Zapraszamy już 25 lutego na wrocławskie Karłowice na wyjątkowy seans „Modlitwy za Bobby’ego” (2009) reż. Russell Mulcahy.
W rolach głównych: Ryan Kelley, Sigourney Weaver, Henry Czerny, Scott Bailey, Carly Schroeder, Austin Nichols

„Bobby został wychowany przez konserwatywną chrześcijańską matkę, która wpajała synowi od dziecka nauki Kościoła Prezbiteriańskiego. Ostatnio chłopiec zaczął mieć poważne wątpliwości co do swojej orientacji seksualnej, z którymi podzielił się z bratem. Nietypowa informacja szybko się rozeszła i zaraz wszyscy członkowie rodziny wiedzieli, z jakim problemem zmaga się Bobby. Kiedy ojciec i rodzeństwo postanowili wspierać chłopaka, matka uważała, że ten popełnia grzech i zachęca go do zmiany, zapewniając że Kościół mu z pewnością pomoże.”

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Ze względu na sytuację pandemiczną obowiązują zapisy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdBj0z56_75jIUrmIXZQRtEwEXhvjIKaQFIzfLRk4yPmW7mEw/viewform

Projekt „Oblicza Różnorodności Lokalnie – Sekcja LGBTQ+” jest finansowany z grantu Funduszu dla Odmiany w ramach konkursu grantowego „Działaj dla Odmiany!”

Skip to content