WROCŁAW. MIĘDZYKULTUROWE RYTMY WROCŁAWIA. BEZPŁATNE WARSZTATY KULTURY I TRADYCJI ŚWIĄTECZNYCH POŁUDNIOWEJ AFRYKI

WROCŁAW. MIĘDZYKULTUROWE RYTMY WROCŁAWIA. BEZPŁATNE WARSZTATY KULTURY I TRADYCJI ŚWIĄTECZNYCH POŁUDNIOWEJ AFRYKI

Stowarzyszenie Różnorodności Społecznej UP-DATE i Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych zapraszają na bezpłatne warsztaty kultury i tradycji świątecznych Południowej Afryki.

W naszej części świata grudzień to zima i to sprawia, że Boże Narodzenie to najbardziej magiczny czas w roku. Podobnie jak w Polsce, Boże Narodzenie w Republice Południowej Afryki to radosne święto wypełnione rodziną, przyjaciółmi, dekoracjami i oczywiście mnóstwem pysznego jedzenia. Istnieją jednak pewne globalne różnice. Boże Narodzenie w Polsce różni się od Bożego Narodzenia w Afryce Południowej. Jak wygląda w RPA tradycyjna świąteczna kolacja? Czy tak jak u nas na stole króluje karp, pierogi i barszcz z uszkami? Jak powiedzieć „Wesołych Świąt” w języku afrikaans, Zulu lub pozostałych 9 językach urzędowych? Podczas warsztatów zrobimy wspólnie małe rękodzieło świąteczne w klimacie afrykańskim a na zakończenie spotkania podzielimy się z Wami przepisem na wyjątkowy świąteczny deser.

Zapraszamy na spotkanie z kulturą i tradycjami świątecznymi Południowej Afryki, które poprowadzi Jarosław Pluta – uczestnik wolontariatu misyjnego w Republice Południowej Afryki.

TERMIN: 12 grudnia 2022 (poniedziałek)
GODZINA: 17.00 – 20.00.
MIEJSCE: Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, ul. Mennicza 1, 50-057 Wrocław.

Na warsztaty obowiązują zapisy poprzez formularz internetowy dostępny TUTAJ.

Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne.

Warsztat jest organizowany w ramach projektu „Międzykulturowe Rytmy Wrocławia” współfinansowanego z budżetu Gminy Wrocław.

Szczegółowych informacji udziela:
Radosław Bednarski
tel. 693 145 674
e-mail: radoslaw.bednarski@rcwip.pl
 
LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA!

Skip to content