WROCŁAW. MIĘDZYKULTUROWE RYTMY WROCŁAWIA. BEZPŁATNY WARSZTAT GRY NA BĘBNACH DJEMBE

WROCŁAW. MIĘDZYKULTUROWE RYTMY WROCŁAWIA. BEZPŁATNY WARSZTAT GRY NA BĘBNACH DJEMBE

Stowarzyszenie Różnorodności Społecznej UP-DATE i Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych zapraszają na bezpłatny warsztat gry na bębnach Djembe. Bęben djembe jest jednym z najstarszych instrumentów perkusyjnych, mający swoje źródło w Afryce Zachodniej (Mali, Gwinea, WKS, Burkina Faso, Gambia, Senegal). Podczas warsztatów zgłębisz wiedzę m.in. na temat techniki gry czyli jak prawidłowo wydobywać dźwięki, bas, ton, slap, poznasz kilka afrykańskich rytmów, doświadczysz świetnej zabawy podczas wspólnej gry w grupie, dowiesz się ciekawych informacji zwianych z muzyką oraz życiem w Afryce.

TERMIN: 17 grudnia 2021 (piątek)
GODZINA:  17.00 – 19.00.
MIEJSCE: DuoSfera – Centrum Aktywności Lokalnej Karłowice-Różanka, ul. Bałtycka 8, 51-109 Wrocław.

Warsztat poprowadzi Wojciech Krasuski – Etnolog, pasjonat muzyki afrykańskiej. Edukację muzyczną rozpoczął w 2007 roku pod okiem Zbigniewa Pawłowskiego. W roku 2012 odbył swoją pierwszą podróż do Afryki Zachodniej, gdzie rozwijał swoją muzyczną pasję, grając na bębnach Djembe, Dun Dun i Balafonie. Obecnie uczestniczy w kilku projektach artystycznych m.in. AfroTuba, Zen Zone Wrocław. Regularnie prowadzi warsztaty z gry na bębnach djembe dla różnych grup wiekowych.

Na warsztaty obowiązują zapisy poprzez formularz internetowy dostępny TUTAJ.

Jeśli posiadasz swój instrument, przynieś 🙂

jeśli nie, my go dla Ciebie zapewnimy 🙂

Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne. Organizatorzy zapewniają niezbędne materiały i poczęstunek kawowy podczas zajęć.

Warsztat jest organizowany w ramach projektu „Międzykulturowe Rytmy Wrocławia” współfinansowanego z budżetu Gminy Wrocław.

Szczegółowych informacji udziela:
Radosław Bednarski
tel. 693 145 674 e-mail: radoslaw.bednarski@rcwip.pl

LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA!

Skip to content